Strona główna

Żmigródek

Borek

Garbce

Chodlewo

Laskowo

Korzeńsko

 

   

 

Dojazd do Laskowa prowadzi nie oznakowaną szeroką drogą polną o dużych walorach krajobrazowych (zaznaczona na mapie) lub asfaltową przez Korzeńsko.

 

Laskowo – miejscowość typowo rolnicza o układzie ulicówki, położona na północnych krańcach gminy, w otoczeniu lasów i pól; liczy około 160 mieszkańców. We wsi znajduje się przystanek autobusowy; ciekawe poznawczo są: układ zabudowy, żwirownie i gospodarstwa rolne.

 

Nowoczesne gospodarstwo – Laskowo 29 - gospodarstwo rodzinne dzierżawione przez pana Stanisława Janusza; powierzchnia 100 ha; wyspecjalizowane w produkcji roślinnej, ogrodniczej z zastosowaniem najnowszych technologii przyjaznych środowisku; posiada własne magazyny i sortownię; produkuje na potrzeby rynku lokalnego (Rawicz, Góra Śląska, Żmigród, Wrocław); miejsce sezonowej pracy dla okolicznej ludności. Główne uprawy - w produkcji sadowniczej: leszczyna, owoce (śliwa, wiśnie); w warzywnictwie: ogórki, bób; zbożowe: żyto i pszenica. Na słabych glebach piaszczystych posadzony jest las.

 

 
 

Koło informatyczne z Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie

skład elektroniczny: Natalia Cielecka kl. 3a

Projekt Edukacyjny Gimnazjum im.M.Rataja w Żmigrodzie